RSS feed for DannyOMovieGuy

DannyOMovieGuy has logged 21 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Patton

Patton

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry