RSS feed for DannyOMovieGuy

DannyOMovieGuy has logged 16 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★½
Edit this entry  
29
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
22
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry