RSS feed for DannyOMovieGuy

DannyOMovieGuy has logged 28 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry