RSS feed for DannyOMovieGuy

DannyOMovieGuy has watched 21 westerns.

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Rango

    ★★★

  • True Grit

    ★★★½

  • 3:10 to Yuma

    ★★★½

  • Tombstone

    ★★★½

  • Unforgiven

    ★★★★

  • Dances with Wolves

    ★★★½

  • White Fang

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★

  • Hang 'em High

    ★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★½

  • For a Few Dollars More

    ★★★★

  • A Fistful of Dollars

    ★★★★

  • The Searchers

    ★★★

  • Stagecoach

    ★★★

  • The Great Train Robbery