RSS feed for DannyOMovieGuy

DannyOMovieGuy has watched 41 films released in 2010.

  • Gulliver's Travels

  • True Grit

    ★★★½

  • The Fighter

    ★★★½

  • The Deep

  • TRON: Legacy

    ★★★

  • Tangled

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★½

  • Runaway

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

  • My Babysitter's a Vampire

    ★★

  • Macbeth

  • The Social Network

    ★★★★★

  • The Town

    ★★★★

  • Scooby-Doo! Camp Scare

  • The Way

    ★★½

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Camp Rock 2: The Final Jam

  • Scott Pilgrim vs. the Animation

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Despicable Me

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • The Last Airbender

    ½

  • 16 Wishes

    ★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★½

  • Day & Night

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Prince of Persia: The Sands of Time

    ★★

  • Shrek Forever After

    ★★

  • Robin Hood

    ★★

  • Iron Man 2

    ★★½

  • PIXELS

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★½

  • Starstruck

    ★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★★

  • Tooth Fairy

    ★½

  • The Book of Eli

    ★★½

  • Scooby-Doo! Abracadabra-Doo