RSS feed for DannyOMovieGuy

DannyOMovieGuy has watched 46 films released in 2011.

  • War Horse

    ★★½

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • The Grey

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★½

  • Ghost Rider: Spirit of Vengeance

  • We Bought a Zoo

    ★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★★

  • Good Luck Charlie, It's Christmas!

    ★★

  • Small Fry

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Unguarded

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • The Thing

    ★★½

  • Hugo

    ★★★½

  • Real Steel

    ★★★

  • Dolphin Tale

    ★★½

  • Moneyball

    ★★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★½

  • Contagion

    ★★★½

  • Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★½

  • Mr. Popper's Penguins

    ★★

  • Hawaiian Vacation

  • Green Lantern

  • Cars 2

    ★★

  • Super 8

    ★★★½

  • La luna

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★

  • Bully

    ★★½

  • Thor

    ★★★

  • Fast Five

    ★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

  • The Suite Life Movie

    ★★

  • Paul

    ★★½

  • Rango

    ★★★