Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • medicament

    ★★★★

  • Once Upon A Time In Kuwait

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Dreams I Recall

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Des

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Artemis Fowl

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cuties

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Worzel Gummidge: The Green Man

    ★★★½

  • Worzel Gummidge: The Scarecrow of Scatterbrook

    ★★★½

  • The Tiger Who Came to Tea

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Blue Story

    ★★½

  • Charlie's Angels

  • The Gentlemen

    ★½

  • Nightjar

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★

  • Tall Girl