Hugh has logged 195 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Education

Education

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Misty Day

Misty Day

×
Read the review Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Memento

Memento

×
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Christmas Homecoming

Christmas Homecoming

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Crown for Christmas

Crown for Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
A Twist of Christmas

A Twist of Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightjar

Nightjar

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry