• The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • 5 Stars

  • Nasir

  • We’re Too Good for This

  • Joy

  • Stiletto: ‘A Pink Family Tragedy’

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Techno, Mama

  • Egúngún (Masquerade)

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lili Alone

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Play It Safe

  • Are You Still There?

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • At Night We Fly

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • The Promise

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Summer Shade

  • Bechora

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Sudden Light

  • Limbo

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Keep It Quiet

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • It's Fine, I Danced Today

  • Scoob!

  • Rhubarb

  • Runon

  • Esther

  • Dungarees

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Filipiñana