Sort by

Film_Fantic has logged 167 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Forbidden Halva

Forbidden Halva

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry