Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moscow on the Hudson

Moscow on the Hudson

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Underworld U.S.A.

Underworld U.S.A.

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sword and the Dragon

The Sword and the Dragon

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Sea Wolf

The Sea Wolf

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dodge City

Dodge City

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The New Centurions

The New Centurions

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Original Gangstas

Original Gangstas

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dodge City

Dodge City

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Valley of Gwangi

The Valley of Gwangi

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tarzan and the Slave Girl

Tarzan and the Slave Girl

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Cat II

Black Cat II

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gun That Won the West

The Gun That Won the West

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Pigeon on Beethoven Street

Dead Pigeon on Beethoven Street

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Caprice

Caprice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Return of Captain Invincible

The Return of Captain Invincible

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boss Nigger

Boss Nigger

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry