Sort by

Joe has logged 32 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Song of the South

Song of the South

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Imitation of Life

Imitation of Life

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Homeward Bound II: Lost in San Francisco

Homeward Bound II: Lost in San Francisco

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry