Sort by

Garrett has logged 305 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
His House

His House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tears of the Black Tiger

Tears of the Black Tiger

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
Read the review Edit this entry  
07
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beast Mode

Beast Mode

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fighting Elegy

Fighting Elegy

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Story of a Prostitute

Story of a Prostitute

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Seconds

Seconds

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry