Sort by

Garrett has logged 25 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Matango

Matango

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★
Read the review Edit this entry