• Scream

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Love Gets a Room

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Who’s Stopping Us

    ★★★★½

  • The Good Boss

    ★★★★

  • Fire on the Plain

  • Inventory

    ★★★★

  • Arthur Rambo

    ★★★

  • Maixabel

    ★★★★

  • I Want to Talk About Duras

  • Between Two Dawns

    ★★★

  • The Daughter

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • Earwig

  • As in Heaven

    ★★★½

  • Lost Illusions

  • Official Competition

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Caviar Connection

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Crusade

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cut!

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★★

  • Los inocentes

    ★★½

  • The Vault

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Azor

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Human Factors

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The First Woman

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Historias lamentables

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Madly in Life

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Patria

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½