Sort by

javi has logged 235 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rolling to You

Rolling to You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hair

Hair

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kursk

Kursk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Leto

Leto

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Girl

Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magical Nights

Magical Nights

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
El Angel

El Angel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Los perros

Los perros

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Other Woman

The Other Woman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Realm

The Realm

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry