Sort by

javi has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sink or Swim

Sink or Swim

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Loro

Loro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Some Time Later

Some Time Later

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry