• Choose or Die

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Photocopier

  • Luca

    ★★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Peninsula

    ★★

  • #Alive

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • #FriendButMarried 2

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

  • The Silence

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Friend Zone

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★