Vinny has logged 100 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
3 Heroines

3 Heroines

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everybody's Fine

Everybody's Fine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Posesif

Posesif

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Fine... Thank You... Love You

I Fine... Thank You... Love You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
12 Feet Deep

12 Feet Deep

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Experiment

The Experiment

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nine Dead

Nine Dead

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Circle

Circle

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Exam

Exam

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Circle

The Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spare Parts

Spare Parts

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry