RSS feed for Jacob
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Invictus

Invictus

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★
Edit this entry  
08
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Sad Hill Unearthed

Sad Hill Unearthed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Edit this entry  
08
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★
Edit this entry  
20
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Anna

Anna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★
Edit this entry  
14
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★
Edit this entry