Sort by

FilmApe has logged 45 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fightville

Fightville

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
King for Two Days

King for Two Days

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let There Be Light

Let There Be Light

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mansome

Mansome

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Project X

Project X

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carnage

Carnage

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Possession

The Possession

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lawless

Lawless

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fan

The Fan

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Revenge

Revenge

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry