FilmApe has logged 23 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2012

2012

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heart of Glass

Heart of Glass

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
Read the review Edit this entry  
03
Land of Silence and Darkness

Land of Silence and Darkness

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry