Sort by

FilmApe has logged 23 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Undertow

Undertow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Terminal Man

The Terminal Man

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fame

Fame

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gladiators

The Gladiators

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hard Core Logo

Hard Core Logo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Penitentiary

Penitentiary

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
General Spanky

General Spanky

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Manglehorn

Manglehorn

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kisses For My President

Kisses For My President

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry