FilmApe has logged 21 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mutant War

Mutant War

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grandmother's House

Grandmother's House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Awesome; I Fuckin' Shot That!

Awesome; I Fuckin' Shot That!

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gleaming the Cube

Gleaming the Cube

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Apple

The Apple

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry