Sort by

FilmApe has logged 23 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Viy

Viy

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nemesis 5: The New Model

Nemesis 5: The New Model

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Nemesis 4: Death Angel

Nemesis 4: Death Angel

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Nancy Drew: Detective

Nancy Drew: Detective

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nemesis 3: Time Lapse

Nemesis 3: Time Lapse

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Nemesis 2: Nebula

Nemesis 2: Nebula

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Nemesis

Nemesis

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chariots of the Gods

Chariots of the Gods

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Another Son of Sam

Another Son of Sam

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder She Said

Murder She Said

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
Read the review Edit this entry  
03
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry