RSS feed for Filmbantha

Filmbantha has watched 385 fantasy films.

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • She Never Died

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Tumbbad

    ★★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • Border

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Cold Skin

    ★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • The Maus

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • November

    ★★½

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Dave Made a Maze

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★

  • Prevenge

    ★★½

  • The 9th Life of Louis Drax

    ★★½

  • Let Me Make You a Martyr

    ★★½

  • A Dark Song

    ★★★½

  • Colossal

    ★★★½

  • Warcraft

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Before I Wake

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Lure

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Krampus

    ★★★

  • I Am a Hero

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Southbound

    ★★★

  • Baskın

    ★★★½

  • A Christmas Horror Story

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Tale of Tales

    ★★★

  • Liza, the Fox-Fairy

    ★★★½

  • The Hallow

    ★★★

  • German Angst

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • The Book of Life

    ★★★

  • Song of the Sea

    ★★★

  • Digging Up the Marrow

    ★★½

  • Lost River

    ★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • 300: Rise of an Empire

    ★★★

  • The Samurai

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Escape from Tomorrow

    ★½