RSS feed for Filmbantha
  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • I'll Take Your Dead

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Girls with Balls

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • The Dead Center

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Aniara

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Tumbbad

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Videoman

    ★★★

  • The Cleaning Lady

    ★★★

  • Why Don't You Just Die!

    ★★★

  • Pledge

    ★★½

  • The Witch in the Window

    ★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • Lifechanger

    ★★★½

  • Cam

    ★★½

  • Nightmare Cinema

    ★★½

  • The Domestics

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Possum

    ★★½

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★½

  • Await Further Instructions

    ★★

  • Calibre

    ★★★½

  • Brothers' Nest

    ★★★½

  • Office Uprising

    ★★½

  • The Devil's Doorway

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★½

  • Burning

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Border

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★½

  • Ghostland

    ★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★