Sort by

Benjamin Clarke has logged 281 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tron

Tron

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry