august has logged 22 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry