august has logged 23 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry