• Prey

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Father Stu

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★