Sort by

Ryan has logged 14 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Great Ecstasy of Woodcarver Steiner

The Great Ecstasy of Woodcarver Steiner

1974
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★
Edit this entry