• The Good Liar

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Yesterday

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • The Girl in the Spider's Web

  • Venom

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Game Night

    ★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Dead Pigs

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • Revenge

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Little Evil

    ★★

  • Alien: Covenant

  • Baby Driver

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Now You See Me 2

    ½

  • I, Daniel Blake

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • The Boy

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Point Break

  • Spectre

    ★★★

  • Evolution

  • Strangerland

    ★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Redfern Now: Promise Me

    ★★★★

  • The Final Girls

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Automata

    ★★½

  • Gone Girl

    ★½

  • Everly

    ★★

  • Predestination

    ★★½

  • Into the Storm

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Lucy

    ★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★

  • WolfCop

    ★★

  • The Normal Heart

    ★★★

  • Maps to the Stars

    ★★★★

  • Blended

    ½

  • The Rover

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★

  • Space Station 76

    ★★

  • Veronica Mars

    ★★★

  • Date and Switch

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • RoboCop

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★½

  • The Babadook

    ★★★★

  • Ender's Game

    ★½

  • Saving Mr. Banks