Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
One Million B.C.

One Million B.C.

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
King of the Zombies

King of the Zombies

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Milo

Milo

1998
×
Read the review Edit this entry  
16
Hitler Youth Quex

Hitler Youth Quex

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venus in Furs

Venus in Furs

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Touch

Dark Touch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Human Race

The Human Race

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flashdance

Flashdance

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Reckoning

The Reckoning

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Never Too Young to Die

Never Too Young to Die

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
On the Town

On the Town

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godspell

Godspell

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry