callum has logged 105 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fall

The Fall

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
O

O

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Material Girls

Material Girls

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
3 Women

3 Women

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry