Sort by

callum has logged 21 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Joyride

Joyride

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Like Grains of Sand

Like Grains of Sand

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry