• Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Athlete A

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Rattlesnake

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • American Son

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Brother

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Vinland Saga

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★