kamaria has logged 76 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
22 July

22 July

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secrets, Objects

Secrets, Objects

2011
×
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crash

Crash

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
½
Edit this entry  
26
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dude

Dude

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
½
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning Sands

Burning Sands

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Goat

Goat

2016
×
★★
Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Preppie Connection

The Preppie Connection

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★
Edit this entry