Sort by

rowan has logged 23 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry