• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Dog

    ★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Attica

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • Dune

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Ascension

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★½

  • Spirit Untamed

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Audible

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier