Sort by

Spencer has logged 16 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Edit this entry  
30
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nostalgist

The Nostalgist

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marc Maron: More Later

Marc Maron: More Later

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry