Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry