RSS feed for FilmDumbass

FilmDumbass has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
if....

if....

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shaft

Shaft

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry