• Translucent

  • BILOXI, MISSISSIPPI

  • Drizzle

  • Dusk Incarnate

  • Rubicundus

  • Luminosity

  • Scope

  • Forest of Blades

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Ophanim

  • The Batman

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

  • Garden

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • There must be some kind of way out of here

  • Kiss the Ground

  • Nomadland

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Everyday

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Scoob!

  • Capone

    ★★

  • Trolls World Tour

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Long Goodbye

  • Bloodshot

  • Siberia

    ★★

  • Onward

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

  • My Spy

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Peter's To-Do List

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★