• Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Master

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Cyrano

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½