Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Master

Master

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Master

Master

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry