RSS feed for Filmslayer

Filmslayer has logged 54 entries for films during June 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Krull

Krull

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
30
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dahmer

Dahmer

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Willy 2 - The Adventure Home

Free Willy 2 - The Adventure Home

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nine Dead

Nine Dead

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Maze

The Maze

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Disciples of the Crow

Disciples of the Crow

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rubber

Rubber

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
23
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superman/Batman: Apocalypse

Superman/Batman: Apocalypse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Children of the Corn 666: Isaac's Return

Children of the Corn 666: Isaac's Return

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Langoliers

The Langoliers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Predators

Predators

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
Read the review Edit this entry