Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Wolf

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Starling

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • PAW Patrol: The Movie

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • The Boss Baby: Family Business

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

  • Plan B

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Who We Are: A Chronicle of Racism in America

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½