RSS feed for Connor.
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
Edit this entry  
16
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noah

Noah

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry