Sort by

FilmFan has logged 239 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry